تفاوت ثبت شرکت و ثبت برند

تفاوت ثبت شرکت و ثبت برند

شرکت در اداره ثبت شرکت ها و برند ، علائم تجاری ، طرح صنعتی و اختراعات در اداره مالکیت صنعتی صورت می گیرد .
تفاوت ثبت شرکت و ثبت برند از جوانب متعددی از جمله پروسه و مراحل مربوطه ، علت ثبت و مزایای هرکدام مورد توجه قرار می گیرد .

در این مقاله سعی بر این است تا شما متقاضیان گرامی را بیشتر با این دو مفهوم ، تفاوت ثبت شرکت و ثبت برند و مراحل مربوط به آن آشنا کنیم .

تفاوت ثبت شرکت و ثبت برند

ثبت شرکت و علائم تجاری در گذشته بصورت ابتدایی و دستی صورت می گرفته است اما با روی کار آمدن سامانه ای برای ثبت شرکت ها و هم چنین برای اداره مالکیت صنعتی ، پروسه ثبت برای سهولت متقاضیان بصورت اینترنتی انجام می گیرد .
طی این مراحل ملزم به رعایت شرایط خاصی است که باید با دقت صورت بگیرد .

اداره مالکیت صنعتی ، اداره ثبت شرکت ها هر کدام مراحل ، نحوه عملکرد ، مزایا و مدارک مختص به خود را دارند که از یک دیگر کاملاً متفاوت است .
متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه ثبت شرکت ها و یا مالکیت معنوی نسبت به ثبت شرکت یا علائم و … خود با در نظر گرفتن ضوابط و شرایط مربوطه اقدام نمایند .

تفاوت ثبت شرکت و ثبت برند

مفهوم شرکت به چه معناست و برای چه اموری کابردی دارد ؟

با گسترش روابط میان افراد و کشور ها بسیاری برای توسعه فعالیت های خود ، فعالیت قانونی ، اخذ وام و تسهیلات و مزایای مربوطه و حضور در عرصه های بین المللی اقدام به ثبت شرکت کردند .
ثبت شرکت یا اشخاص حقوقی برای انجام فعالیت هایی اعم از تجاری ، اقتصادی و … برای کسب سود و تقسیم در میان اعضاء می باشد .

شرکت ها انواع مختلفی دارند و متقاضی باید اطلاعات کاملی از شرکت ها داشته باشد تا اقدام به ثبت شرکت مرتبط با موضوع فعالیت خود کند .
به طور کلی می توان شرکت ها را به دو دسته اصلی شرکت های تجاری و مدنی تقسیم نمود که در شرکت های تجاری شما مشغول به فعالیت های تجاری هستید اما شرکت های مدنی به قصد انجام امور غیر تجاری به ثبت می رسند .

علامت تجاری به چه معناست و چرا باید اقدام به ثبت برند کرد ؟

بدلیل گسترش بازار کسب و کار و تنوع کالا ها و خدمات ، بهترین اقدام برای متمایز کردن و به خاطر سپردن کالا ها و خدمات شما در ذهن مشتریان اقدام به ثبت برند می باشد .
ثبت برند اختیاری است و مزایای بسیاری دارد اما در مواردی که قانون مشخص کرده است شما ملزم به ثبت برند می باشید .

ثبت برند بنا بر ماده 30 قانون تجارت عبارتست از هر نشان و علامتی که این امکان را برای غیر فراهم آورد تا کالا ها و خدمات خود را متمایز سازد .
این نام تجاری به عنوانی اطلاق می شود که شخص حقیقی یا حقوقی را مشخص بنماید .
ثبت برند نیازمند در نظر گرفتن قوانین خاص و طی مراحلی است که شما را بیشتر با این تفاوت ها آشنا می کنیم .

تفاوت ثبت برند و ثبت شرکت

تفاوت ثبت شرکت و ثبت برند از نظر مزایا

با ثبت شرکت شما می توانید فعالیت های خود را گسترش دهید و از تخصص و مدارک سایرین بهره بگیرید .
از این طریق امکان توسعه شرکت و تبدیل آن به شرکتی سازمان یافته برای شما فراهم خواهد شد .
در واقع شما با ثبت شرکت به فعالیت های خود ارزش و اعتبار بخشیده اید .

با ثبت شرکت و اجتماع چندین نفر و با فروش سهام و شریک کردن آنها در سود شرکت می توانید به جذب سرمایه شرکت کمک کنید .
امکان حضور در عرصه های بین المللی و شرکت در مناقصات و مزایدات دولتی نیز برای شما فراهم خواهد شد و همچنین با ثبت این شخصیت حقوقی یا همان شرکت در مقابل اشخاص حقیقی از اعتبار بیشتری برخوردار خواهید بود .

از دیگر مزیت ها در بررسی تفاوت ثبت شرکت و ثبت برند آن است که تمامی اعضاء مسئول هستند نه یک نفر و البته در زیان ها و سود ها سهیم بوده و شرکاء و اعضاء از نظر قانونی نیز دارای حقوق نیز می باشند .
یکی دیگر از تفاوت ها در ثبت شرکت که اشخاص حقوقی امکان بهره گیری از تسهیلات و وام های دولتی دارند و این امر برای اشخاص حقیقی بسیار دشوار است .

ثبت برند نیز مزایای قابل توجهی دارد و من جمله این مزایا می توان به ایجاد تمایز در مقابل سایرین اشاره کرد .
ثبت برند باعث می شود تا شما به راحتی بتوانید کالا ها را به راحتی به مشتریان خود ارائه نمایید و این در حالی است که کیفیت و نوع محصول شما در خاطر مشتریان شما می ماند .

ثبت برند یکی از بهترین روش ها برای تبلیغ با بازدهی بالا نیز به حساب می آید که در واقع می توان گفت کمک شایانی به بازاریابی و به شهرت رساندن محصول شما خواهد کرد .

اعطاء نمایندگی به اشخاص ثالث از دیگر ویژگی های مثبت ثبت برند است که کمک به بیشتر شناخته شدن شما می کند و باعث می شود دیگران پس از اخذ نمایندگی بتوانند از برند شما استفاده کنند و در عین حال به شما در پیشبرد اهداف اقتصادی تان کمک کنند .

فرق ثبت علامت تجاری و ثبت شرکت

تفاوت ثبت شرکت و ثبت برند در طی مراحل

ثبت برند در سامانه مرکز مالکیت معنوی صورت می پذیرد که پیش از مراجعه به این سایت و انتخاب نوع درخواست و نوع شخصیت و طی مراحل باید تمامی مدارک مربوطه را تکمیل نمایید .
ثبت شرکت نیز در سامانه ثبت شرکت ها و مؤسسات غیر تجاری انجام می شود و نیازمند رعایت قوانین مربوط به خود می باشد که پس از انتخاب نوع شخصیت حقوقی باید گام به گام مراحل را تکمیل نمایید .

لازم به ذکر است مراحل ثبت شرکت و برند هر یک از قوانینی مختص به خود تبعیت می کنند و اگر می خواهید اقدام به ثبت شرکت و یا برند نمایید باید اطلاعات کافی و دقیق از قوانین حقوقی مرتبط داشته باشید .

مشاوره تفاوت ثبت شرکت و ثبت برند

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تفاوت ثبت شرکت و ثبت برند و هزینه های ثبت شرکت و ثبت برند تجاری ، میتوانید با شماره 02188888849 تماس حاصل فرمایید و یا فرم استعلام ثبت را پر نمایید تا در اسرع وقت با شما تماس حاصل شود.

همچنین میتوانید اخبار و آموزش های مارا در اینستاگرام ثبت ونک دنبال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره ثبتی

جهت مشاوره ثبتی میتوانید با شماره 02187790 تماس حاصل فرمایید یا فرم استعلام را پر نموده تا در اسرع وقت مشاورین ما با شما تماس بگیرند. همچنین شما میتوانید در واتس اپ هم با مشاورین ما در تماس باشید.
نیاز به مشاوره دارید؟