مالیات بعد از ثبت شرکت

مالیات بعد از ثبت شرکت

مالیات بعد از ثبت شرکت و تکالیف مالیاتی شرکتها چگونه است ؟

تکالیف مالیاتی و نحوه اخذ مالیات از شرکتها و مشاغل به شرح ذیل می باشد

اولین قدم مهم بعد از تاسیس هر نوع شرکتی , اقدام برای گرفتن پلمپ دفاتر قانونی است که حداکثر تا یک ماه بعد از ثبت شرکت این مهم باید انجام پذیرد.
اشخاص حقیقی هم که بعنوان بازرگان فعالیت تجاری دارند باید نسبت به اخذ پلمپ دفاتر قانونی اقدام نمایند.

قبل از هر گونه فعالیت بازرگانی و تجاری باید پلمپ دفاتر قانونی اخذ شود در غیر این صورت موجب جریمه و علی راس شدن خواهد شد و همینطور تمامی فرصت های معافیت و بخشودگی مالیاتی هم ازبین خواهد رفت .

در قدم بعدی ,مودی می بایست در نظام مالیاتی ثبت نام کرده و بعد از اخذ نام کاربری و گذر واژه , اقدامات لازم جهت اخذ کد اقتصادی و کدرهگیری را به عمل آورد .
در اجرای ماده 169 قانون مالیات های مستقیم هر مودی هر 3 ماه یک بار موظف به اعلام کلیه خرید و فروش و صدور صورتحساب برای در آمد حاصله می باشد

مالیات بعد از ثبت شرکتاز دیگر تکالیف قانونی  هرمودی, اعلام و ارسال ماهانه لیست اشخاص حقوق بگیر شرکت مربوطه به سازمان تامین اجتماعی است .

موارد فوق تکالیف اولیه مدیران بوده و در ادامه تکالیف ثانویه اعلام می گردد:

شایان ذکر است به شرکتی که دارای فعالیت نباشد و در اصطلاح کارکردی نداشته باشد، مالیات تعلق نمیگرد. شامل زمان هم نمیشود .
یعنی اگر شرکتی تا 3یا 4 سال بعد از ثبت بدون فعالیت باشد و هر سال برای آن اظهار نامه عدم فعالیت اخذ شده باشد,مالیات بر آن  تعلق نخواهد گرفت .

کلیه ی شرکتها موظف بر ارائه  اظهار نامه عملکرد حداکث تا 4ماه بعد از پایان سال مالی خود به اداره مالیات هستند .

طبق ماده 97 قانون مالیات های مستقیم , اگر مودی از ارائه اظهارنامه مالیاتی در مهلت قانونی خودداری کند.
سازمان امور مالیاتی نسبت به تهیه اظهار نامه مالیاتی بر آوردی بر اساس فعالیت  و اطلاعات اقتصادی کسب شد از دیگر مودیان در طرح جامع مالیاتی , اقدام به جریمه سنگین و غیر قابل بخشش خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره ثبتی

جهت مشاوره ثبتی میتوانید با شماره  02188068993 و 4 تماس حاصل فرمایید یا فرم استعلام را پر نموده تا در اسرع وقت مشاورین ما با شما تماس بگیرند. همچنین شما میتوانید در واتس اپ هم با مشاورین ما در تماس باشید.
نیاز به مشاوره دارید؟